0

TV-review: The Last of US

De nieuwe televisie sensatie komt opnieuw uit de koker van HBO. Hun trackrecord is fenomenaal: The Sopranos, The Wire, Succession, Chernobyl, Last Week Tonight with Jon Oliver, The White Lotus, Big Little Lies, Silicon Valley, Westworld, Watchmen, Barry enz. Nu brengen ze een adaptatie van een videogame en ze maken er onmiddellijk een klassieker van. Zeer sterk.

Twintig jaar nadat de moderne beschaving is verwoest wordt Joel ingehuurd om de veertienjarige Ellie uit een quarantainegebied weg te smokkelen. Deze ogenschijnlijk gemakkelijke taak verwordt vlug tot een ongelooflijk zware reis, aangezien ze beiden de gehele post-pandemische Verenigde Staten door moeten trekken, en op elkaar aangewezen zijn teneinde dit te kunnen overleven.

Craig Mazin (Chernobyl) en Neil Druckmann (creator van de videogame) hebben samengewerkt en hebben de moeilijke taak gehad om zowel de kijkers die nog nooit van het spel hadden gehoord en de fanatieke fans samen te brengen en dit is zeker geslaagd. Door zeer veel van het spel te gebruiken en andere zaken zeer slim aan te pakken, hebben ze de serie van het jaar gemaakt. Enkele episodes zijn gewoonweg meesterwerken, zoals episode 3, 5 en 8 zonder er dieper op in te gaan en de lezers te spoilen. Het is een zombieshow met heel weinig zombies. Het is meer over hoe mensen zijn geëvolueerd over die tijdperiode en hoe verschrikkelijk we wel zijn.

De show draait rond Pedro Pascal en Bella Ramsey. Beide zijn gewoonweg fenomenaal. Ze blazen iedereen van het scherm. Niet alleen zijn ze zeer complementair maar beide zijn gewoonweg fantastische acteurs. Bella Ramsey wordt de acteur van de toekomst. Wat een talent.

Stanley Berenboom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *